Ana içeriğe atla

Merkezimizde görevli akademisyenlerin eski ve halen aktif projeleri aşağıda sıralanmıştır: 

 

ERASMUS Projesi (2018-2020) (Peacemakers - Peace Dialogue Campus Network: Fostering Positive Attitudes between Migrants and Youth in Hosting Societies, (Bilimsel Koordinatör: Şebnem Köşer Akçapar) 

 

TÜBİTAK 1003 (2018-2021)Doc. Dr. Saime Ozcurumez tarafindan yurutulen “Türkiye’de Göç Yönetişimi Alanında Etkileşimli Toplumsal Bütünleşme Modeli Geliştirilmesi”, Partner Kurumlar: Bilkent Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte, Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı. (Danışman: Şebnem Köşer Akçapar, Araştırmacı: K. Onur Unutulmaz)

 

Suriyeliler Barometre 2018 (2019-) Prof. Dr. Murat Erdoğan tarafından yürütülmekte ve UNHCR tarafından finanse edilmektedir (Araştırmacı: K. Onur Unutulmaz)

Bilimsel Araştırma Projesi (BAP) (2017 Mart- 2018 Haziran): “Göçmenlerin Entegrasyonunda Spor: Uluslararası Örnekler ve Türkiye’deki Suriyelilerin Geleceğinde Futbol”. (Proje Yürütücüsü: K. Onur Unutulmaz). 

 

Avrupa Birliği Ufuk 2020 Projesi (2016 January- 2019 Ocak)“Aktif Katılımcı Yurttaşlık İçin Bir Araç Olarak Yetişkin Eğitimi (EduMAP)” (Araştırmacı: K. Onur Unutulmaz).

 

 “Yurtdışındaki Türk Kökenli Vatandaşlara Yönelik Nefretin Üretimi: Kuzey Amerika Örneği” başlıklı proje (Ağustos 2021- Nisan 2022), (Proje Yürütücüsü olarak Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve ASBÜ GAUM Müdürü Prof. Dr. Şebnem Köşer Akçapar ile Proje Yürütücü Yardımcısı olarak ASBÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Erman Eroğlu)

 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.